dekoracje diy wielkanoc

Cuda, wianki i jajka

15 kwietnia, 2016

Nadchodząca wiosna i Wielkanoc to doskonały pretekst do tego by znów móc wyżyć się twórczo. Nie mogłam nie skorzystać z okazji, więc poprosiłam znajomych o pomoc i wspólnie zorganizowaliśmy warsztaty.

Cel był jasny – chcieliśmy aby każdy mógł samodzielnie stworzyć nietuzinkowe dekoracje wiosenno-wielkanocne. Aby to zrobić niezbędna była pomoc ze strony mojej ulubionej kwiaciarni: Floral Studio Elżebita Dziomdziora. Pani Eli długo nie trzeba było namawiać, podchwyciła propozycję w lot i od razu w jej głowie zrodziła się masa pomysłów. Ponieważ i ja dorzuciłam swoje 3 grosze, musiałyśmy mocno się zastanawiać z jakich elementów zrezygnować aby uczestnicy warsztatów zdążyli wszystko zrobić. W końcu padło na: kompozycje z gałęzi i kwiatów na stół, gniazda z jajkami, bukiety wiosenne w doniczkach, wyplatanie koszy wielkanocnych oraz świąteczne drzewko z cukierków. Sporo, ale o dziwo, uczestnicy zrobili prawie wszystko.

Nie wiem jak to się dzieje, że miłość do dekoracji tkwi głównie w kobietach? Warsztaty przyciągnęły niezwykłe dziewczyny, które razem zgromadziły energię do tworzenia pięknych rzeczy równą energii bomby atomowej. W ciągu kilku minut od rozpoczęcia prac, dziewczyny zdominowały całą restaurację, nie było kąta, w którym nie stałyby kompozycje i bukiety, piórka, kwiaty, jajka, czy inne atrybuty. Kwiatów i dodatków było pod dostatkiem, nic dziwnego więc, że powstały z nich dzieła, których nie powstydziła się niejedna kwiaciarnia, czy sklep z dodatkami do wnętrz.

Restauracja Szwalnia Smaków – Słodka Nić poza tym, że udostępniła nam u siebie miejsce na warsztaty, wsparła nas także pysznym deserem, kawą i herbatą. Te kilka kalorii zdecydowanie pomogło nam w pracy.

 

Oto kilka kadrów z tego wydarzenia.

 

Materiały i dodatki wszelakie:

 

Działamy!

 

Powoli powstają pierwsze kompozycje:

 

Jesteście ciekawi co z tego wyszło? Na przykład to:

A po wszystkim przyjemne zmęczenie, satysfakcja z wykonanych prac i pytania dziewczyn: „kiedy następne warsztaty?”. Taka już nasza natura, pomysłów i sił na tworzenie dekoracji nigdy dość. Budzący się do życia świat zwierząt i roślin wzmaga naszą twórczą stronę i o to chodzi. Wszystko by móc przebywać w pięknym otoczeniu, wypełnionym wyjątkowymi przedmiotami.

 

Jeżeli zainteresowała Cię działalność Floral Studio, kliknij TUTAJ

Co nowego w Restauracji Szwalnia Smaków – Słodka Nić, zobaczysz TUTAJ

Zobacz jeszcze to

Brak komentarzy

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.