Uncategorized

Życie jak smooth jazz

Listopad 25, 2015

Kilka lat temu moja sąsiadka Ola zamieniła karierę w bankowości na maszynę do szycia. Dzisiaj nie mogłaby być bardziej szczęśliwa. Delektuje się slow lifem i za nic w świecie nie chce słyszeć o innym życiu.

W sklepiku w miejscowości, w której mieszkam, niedawno zobaczyłam na wystawie przepiękne, świąteczne dekoracje, uszyte ręcznie. Nie bardzo pasowały do artykułów sklepu spożywczego, więc od razu zwróciłam na nie uwagę. Kto we wsi, liczącej niewiele ponad 100 mieszkańców robi te cuda? Etykieta na pluszakach poinformowała mnie, że sprawcą zamieszania jest naparapeciedecor.blogspot.com. Moja ciekawska natura kazała mi zgłosić się do autora i zażądać wyjaśnień. Tak zaczęła się znajomość z Olą, która mieszka kilka domów ode mnie. Ta zdolna osóbka porzuciła nieźle zapowiadającą się pracę w banku, bo zdecydowała, że od kariery i morza gotówki, woli rodzinę, spokój i szczęście. „Najwyżej nie będziemy mieć najnowszego samochodu, ale przynajmniej będziemy szczęśliwi”- stwierdzili z mężem. W ich domu, w każdym kącie czają się ręcznie zdobione ozdoby, które wyglądają jak mali lokatorzy, będący częścią rodziny. Zresztą, do każdego z nich Ola jest tak samo przywiązana. W ich tworzenie wkłada całe serce i cieszy się, gdy znajdują dobre domy.

Szyć nauczyła się kilka lat temu, sama. Po tym, jak obdarowała pluszakami całą rodzinę i połowę znajomych, wpadła na pomysł, że można by zacząć je sprzedawać. Tak się zaczęło. Klientów ciągle przybywa, swoje produkty wysyła do różnych zakątków Polski. Na czas pracy Ola zamyka się w swojej pracowni i  słychać tylko kojący rytm maszyny. Na szczęście pod jej dachem rośnie pomoc. 7 letnia córka, wzorem mamy, już zaczyna projektować i szyć.

Z wizyty wyszłam z naręczem wyjątkowych choinkowych ozdób, które już wiszą na moim drzewku. U Oli można zamówić całą masę rzeczy: od zabawek, ozdób, przedmiotów na specjalne zamówienia, po dekoracje stołu. Szyje z naturalnych materiałów wysokiej jakości.

Zza okien swojej pracowni obserwuje pasące się na polu sarny i zające, w tle Smooth Jazz Cafe i to wystarczy.

 

Polecam sklepik Oli: http://artillo.pl/sklep/na_parapecie.html

Bloga: http://naparapeciedecor.blogspot.com/

i FB: https://www.facebook.com/naparapecie.decor

Brak komentarzy

Odpowiedz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.